No. 2 UConn преодолява дефицит от 15-2, за да победи Providence със 74-60 и вероятно да запечата номер 1 в NCAA
AP News | 2024-03-10 | 05:25:19

ПРОВИДЪНС, Ариланд (AP) — Алекс Карабан вкара 16 точки, а Тристен Нютън имаше 12 точки, осем борби и пет асистенции, докато вторият в ранглистата UConn се върна, след като изоставаше с 15-2 рано, за да победи Провидънс със 74-60 във финала на редовния сезон в събота вечер.

Стивън Касъл добави 14 точки за Хъски (28- 3, 18-2 Big East), които завършиха с четири поредни победи и 18 победи в последните си 19 игри. Треньорът Дан Хърли, който преди това е работил в съперника на Провидънс Роуд Айлънд, получи технически фал само три минути след началото на мача и прекара част от последната минута, блъскайки се с фен на втория ред.

Големият играч на Изток кандидатът за годината Девин Картър вкара 24 точки с 15 борби за Провидънс (19-12, 10-10). Фрайърс, които бяха спечелили два поредни домакински мача срещу UConn, паднаха до 2-4 спрямо класираните отбори този сезон.

Фрайърс вкараха 15 от първите 17 точки, включително наказателно хвърляне, когато Хърли беше повикан за технически фал за спор със съдиите.

PC водеше с 19-9, преди UConn да вкара 30 от следващите 35 точки, изравнявайки всичко с 21, когато треньорът на Providence Ким Инглиш беше повикан за технически преглед. Хъскитата поеха преднина с последователни тройки от Касъл и Нютън, след което добавиха още няколко тройки от Карабан и Кам Спенсър по време на серия от 15-0, което доведе до 42-24 на полувремето.

Провидънс не вкара кош в последните 8:46 на първото полувреме.

UConn вероятно е завършил поставен под номер 1 в турнира на NCAA , независимо какво ще се случи на Големия източен турнир в Медисън Скуеър Гардън следващата седмица. Това ще бъде шестият път на Хъски като номер 1 в схемата.

Провидънс е в балон за турнира на NCAA и може да се наложи да стигне далеч в турнира Big East, за да го направи.

UConn: Има чао в Big East Tournament до четвъртфиналите в четвъртък, когато ще играе срещу победителя от мача от първия кръг между Xavier и Butler.

Providence: Ще бъде поставен под номер 7 в Big East Tournament и ще се изправи срещу No. , 10 поставени Джорджтаун в сряда вечер.